Profesjonalne nagrania głosowe do Twojej produkcji

Jak filmy reklamowe mogą pomóc Twojej firmie

Telewizja traci na znaczeniu w XXI wieku na rzecz internetu, gdzie to internauta wybiera co i kiedy chce oglądać. Filmy reklamowe wydawać by się mogło że nie będą dobrowolnie wybierane przez internautów, tymczasem okazuje się że wiele osób szuka w sieci filmów produktowych i chętnie ogląda spoty reklamowe. Jakie są najpopularniejsze rodzaje produkcji promocyjnych video w Internecie?

Im bardziej interesujący film, tym jego oglądalność większa. Agencje reklamowe oferują nagrywanie filmów o charakterze marketingowym zapewniając właściwy montaż, nagrania głosu lektora i szereg zdjęć. Zamieszczane w sieci doskonale wspierają promocje marki i poszczególnych produktów. Filmy firmowe, reklamowe mają różna popularność. Im bardziej kompetentne, zawierające informacje poszukiwane przez odbiorców, tym bardziej popularne.

Alternatywą dla filmów reklamowych mogą być animacje, które sprawdzają się w mediach społecznościowych. Kierowane są głównie do młodszego odbiorcy. Ich efektywność bywa zaskakująca, bacząc na prostotę konstrukcji. Podobnie jak filmy reklamowe muszą zawierać esencje treści, treści oczekiwanej przez odbiorcę, tylko wówczas maja szanse na sukces.

Zaletą filmów reklamowych jest szerokie spektrum oddziaływania, zarówno obrazem, dźwiękiem jak i ruchem. Efekt przekonania po obejrzeniu filmu jest zdecydowanie lepszy niżeli w przypadku ulotki, czy reklamy radiowej, którą szybko zapominamy. Problemem filmów reklamowych jest czas. Po pierwsze czas trwania, który wiąże się z machina produkcji filmowej i zmieszczenia stosownej ilości treści. Po drugie czas jaki zajmuje internaucie obejrzenie filmu. Filmy reklamowe nie mogą być zbyt długie, gdyż zniechęcają do odtworzenia. Z drugiej strony filmy typu explainer video nie mogą być nazbyt krótkie, gdyż stwarzają wrażenie niekompetencji. Tym samym w zależności od tego jakiego typu film nagrywamy, komu i czemu ma służyć musimy zwrócić uwagę na jego czas trwania. Kolejna kwestią są oczekiwania wobec filmów. Filmy instruktażowe są poszukiwane przede wszystkim przez osoby które już produkt nabyły i szukają wsparcia technicznego, spoty reklamowe zaś są formą zaciekawienia produktem.

Jeśli zainteresowany jesteś usługą wykonania nagrania lektorskiego do filmów, animacji lub prezentacji, zachęcam do kontaktu. Z przyjemnością wykonam nagrania lektorskie do Twojej produkcji.

Powrót do listy wpisów

Zapytaj o cenę lub zleć nagranie. Czekam na Twoją wiadomość

Napisz do mnie